Župni oglasi

Župne obavijesti i misne nakane:

od 22. prosinca do 29. prosinca 2019. g.

 

Četverta nedjelja došašća 22 prosinca 2019. g.

9:00 – Za sve župljane

18:00 – + Katarina KRČMAR

Ponedjeljak, 23 prosinca 2019. g.

6:00 – + Štefica, Alojzija i Mijo TKALČEVIĆ

 

Utorak, 24 prosinca 2019. g. Badnjak.

6:00 –

18:00 – + Jozo BIČVIĆ

– za zdravlje

24:00 –

 

Srijeda, 25. prosinca 2019. g. Rođenje Gospodinovo – Božić.

9:00 –

18:00 –

Četvrtak, 26. prosinca 2019. g. Blagdan Sv. Stjepan Prvomučenik.

9:00 –

18:00 – + Stjepan SIVAK

Petak, 27 prosinca 2019. g. Blagdan. Sv. Ivan, apostol i evanđelista.

18:00 – + Stjepan ŠPIRANEC i Ivan ČANČAR

Subota, 28 prosinca studenog 2019. g. Blagdan. Nevina Dječica, mučenici.

7:30 – + Margarita i Milivoj MARINOVIĆ

Prva nedjelja po Božiću, 29. prosinca 2019. g. Blagdan Sveta Obitelj Isusa, Marije i Josipa.

9:00 – Za sve župljane

18:00 – za zdravlje Mireli MIKULIĆ

 

 

– Slijedeći tjedan crkvu čisti peta grupa. Zahvaljujemo četvrtoj.

– U Nedjelji Caritasa na akciji kojom hrvatski Caritas tradicionalno je organizirao na 3. nedjelju Došašća smo skupili i poslali u Caritas Đakovačko-Osječke Nadbiskupije 2028kn. Svim darovateljima zahvaljujemo na svemu što činite za našu braću i sestre u potrebi.

– Zornice još u ponedjeljak i utorak u 6.00 sati u župnoj kući . Srdačno vas pozivamo.

– Za Badnjak  Misa zornica bit će u 6:00 i Misa bdijenja (Polnoćka) bit će u 18.00 sati i 24.00 sata. Za Božić i blagdan sv. Stjepana Sv. Misa bit će u 9.00 i 18.00 sati.

– Sve vjernike naše župe još jednom pozivamo darujte godišnji obiteljski propisani doprinos župnoj zajednici kojega zovemo lukno. Onima koji  svoju obvezu izvršili od srca zahvaljujemo.

– Pošto su orgulje u kvaru potreban je popravak koji će koštati 8000 kn. za sada smo skupili 5120 kn. molimo sve župljane koji su u mogućnosti novčano pomoći koliko tko može. Hvala unaprijed.

– Dragi vjernici, božićno i pobožićno vrijeme nam donosi lijepi hrvatski običaj – blagoslov kuća i obitelji. To je prigoda da možemo  se susreti s vama, da se zajednički  s vama pomoliti  i zazvati  Božji blagoslov na sve članove vaše obitelji. Istina, blagoslov ne ulazi u prostor stana, već se zaziva na članove koji će u tom prostoru dijeliti i dobro i zlo, da mogu kršćanski živjeti, uzajamno se radovati u zajedničkoj radosti i jedni drugima biti potpora u žalosti. Stoga vas lijepo molimo, ako je ikako moguće, neka cijela obitelj bude na okupu za vrijeme blagoslova kako bi zajednički obnovili svoju vjeru u utjelovljenog Sina Božjega – Čovjekoljupca Isusa Krista. Ako ima obitelji koje, ne mogu primiti svećenike u naznačeno vrijeme, a žele primiti blagoslov za svoju obitelj, neka nam se jave što prije radi dogovora za drugi datum. U radosti skorašnjeg susreta s vama neka svima bude blagoslovljen i čestit Božić!

– Od 27. prosinca započet ćemo pastoralni pohod (blagoslov obitelji). Evo rasporeda: 27. prosinca – Dobra, 28. prosinca – Vojlovica, 30. prosinca – Sprečanska, 31. prosinca-Tešanjska  2. siječnja – Usorska, neparni brojevi i Kaninska, 3. siječnja – Usorska, parni brojevi, 4. siječnja – Južno predgrađe i Vinkovačka cesta.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.