Raspored hodočasničkoga dana bl. Alojziju Stepincu 3. ožujka 2018.

Prijepodnevni program: Krašić „Prva hodočasnička postaja – Krašić: polazak u jutarnjim satima; u prijepodnevnom vremenu posjet Blaženikovu rodnom Krašiću. Zbog očekivanoga većeg broja hodočasnika u Krašiću je teško predvidjeti jedan zajednički istovremeni program za sve hodočasnike. Stoga molimo da župnici prema vlastitom programu povedu hodočasnike u Krašić, gdje će biti moguće pohoditi župnu crkvu i spomen-sobe župnoga doma u kojem je bi. Alojzije preminuo. U 10,30 za sve one koji budu nazočni u Krašiću, bit će prigodna hodočasnička pobožnost u krašićkoj župnoj crkvi.”

Poslijepodnevni program: Zagreb Središnja zajednička hodočasnička postaja – Katedrala u Zagrebu: Polazak iz Krašića (najkasnije u 12,00); predvidjeti dolazak u središte Zagreba, tj. do katedrale oko 14 sati; u 14,30 sati započet će zajednička pobožnost u katedrali; u 14,45 procesijski ulazak skupina u narodnim nošnjama, ministranata i sestara redovnica; u 15,00 sati ulazna procesija svećenika koncelebranatâ s predsjedateljem i svečana hodočasnička sv. Misa (15,00 – 16,30); poslije Mise zavjetni ophod župa i zajednica do Blaženikova groba; kratki program ispred katedrale; mogućnost posjeta Stepinčevu spomen-muzeju kraj katedrale; vrijeme za odmor te, prema vlastitom rasporedu povratak kućama.

Polazak za hodočašće bit će u 5.30 sati ispred župne crkve.