Župni oglasi

Župne obavijesti i misne nakane:

od  3. ožujka do 10. ožujka 2019. g

 

Osma nedjelja kroz godinu 3. ožujka 2019. g.

9:00  –  Za sve župljane

18:00 – +Ivan HANŽEK (greg.9)

+Stjepan Horvat

Ponedjeljak, 4. ožujka. 2019. g.

18:00 – +Ivan HANŽEK (greg.10)

Utorak, 5. ožujka. 2019. g.

18:00 – +Ivan HANŽEK (greg.11)

Srijeda, 6. ožujka. 2019. g. Pepelnica –Čista Srijeda.

18:00 – +Ivan HANŽEK (greg.12)

– +Marija MANDURIĆ i Manda i Juro IVIČIĆ

Četvrtak, 7. ožujka. 2019. g.

18:00 – +Ivan HANŽEK (greg.13)

– +pokojne iz obitelji GAGURIĆ

Petak, 8. ožujka. veljače 2019. g.

18:00 – +Ivan HANŽEK (greg.14)

– +Marija MANDURIĆ

Subota, 9. ožujka. 2019. g.

7:30 – +Ivan HANŽEK (greg.15)

Prva korizmena nedjelja 10. ožujka 2019. g.

9:00  –  Za sve župljane

18:00 – +Ivan HANŽEK (greg.16)

 

– Slijedeći tjedan crkvu čisti treća grupa. Zahvaljujemo drugoj.

– U Ponedjeljak Sveta Misa votivna o Duhu Svetom u 18.00 sati. Prije Svete Mise bit će pobožnost krunice Duhu Svetom

– U srijedu, 6. ožujka je Pepelnica. Taj dan počinjemo korizmeno vrijeme da se kroz molitvu, postove i djela milosrđa bolje pripremimo za uskrsne blagdane. Sveta Misa s obredom pepeljenja bit će u 18.00 sati. Podsjećamo vas da na taj dan pod teretom teškog grijeha,  u cijeloj Crkvi obvezuje post i nemrs to jest: ne jedemo meso i jedanput jedemo do sitosti.

– U četvrtak nakon večernje svete mise u crkvi bit će euharistijsko klanjanje.

– Susret dječjeg zbora bit će u petak 8. ožujka. u 17.00 sati.

– Kateheze se redovito nastavljaju.

– Od petak 8. ožujka pozivamo vas utorkom i petkom u  17.30 sati na pobožnost križnog puta, a nakon toga na Svetu Misu.

– Raspored vođenja pobožnosti križnoga puta:

PETAK 08.03. – Čitači, UTORAK 12.03. – Molitvena zajednica, PETAK  15.03.  – Veliki zbor, PETAK  22.03. – Ministranti, UTORAK  26.3. – Ekonomsko vijeće, PETAK 29.03. – Pastoralno vijeće, UTORAK 02.04. – Grupa spremačica, PETAK  05.04. – Molitvena zajednica, UTORAK  09.04.  – Veliki zbor, PETAK  12.04. – Grupa spremačica, V.UTORAK  16.04. – Ekonomsko vijeće, V.PETAK  19.04 – Čitači

Nadbiskup je pastir svoje biskupije. Njemu je povjerena pastirska skrb za sav Božji narod u biskupiji. Da bi ostvario svoju pastirsku službu, biskupu pomažu svećenici kao suradnici biskupskog reda, kojima on povjerava pojedine dijelove Božjega naroda koji mu je povjeren. Tako je biskupija podijeljena na zajednice koje nazivamo župa. Župu vodi župnik uz pomoć svih vjernika koji su pozvani na svetost, suodgovornost i ostvarivanje karizmi koje im je Bog dao. Kako pojedina župa živi, radi i djeluje. Kako ostvaruje pastirsku skrb za povjereni dio Božjeg naroda.  Koje su poteškoće i problemi. Sve to želi vidjeti biskup kada pohađa pojedinu župu. Kanonska vizitacija pojedine župe obavlja se svake pete godine. Našu župu će pohoditi  Đakovačko-osječki nadbiskup mons. dr. Đuro Hranić 13. ožujka o.g. Pozivamo vjernike na molitvu za blagoslov i duhovne plodove kanonske vizitacije.

Program Kanonske vizitacije

13 ožujka 2019:

10.30   Dolazak i pohod župnoj crkvi (đakovačko-osječki nadbiskup mons. dr. Đuro Hranić + vlč. mr. Mato Mićan + vlč. Domagoj Lacković, tajnik Nadbiskupskog ordinarijata).

11.00   Zajednički susret sa svećenicima u zajednici + pojedinačni razgovori o službama u Župi i u Gradu. Pregled matičnih knjiga i župne administracije.

12.30  Bratski objed u župnoj kući.

14.00  Odbor ŽPV-a za naviještanje + odgovorni za katehetsko djelovanje i animatori različitih pastoralno-katehetskih skupina, s. Ana Penić + animatori vjerničkih društava u župi .

14.30  Odbor ŽPV-a za liturgijski i molitveni život + voditelji liturgijskog pjevanja, čitača, ministranata + osobe zadužene za urednost i čistoću crkve i liturgijskoga ruha (sakristanka i spremačice) + predstavnici skupina koje promiču različite oblike molitvenog života u župi .

15.00  Odbor ŽPV-a za karitativnu djelatnost + suradnici u pojedinim oblicima dobrotvornosti u župi .

15.30  Župno ekonomsko vijeće + pridruženi članovi u različitim tzv. projektnim skupinama (npr. za obnovu crkvenih objekata, skupljači milostinje i sl.).

16.00  Susret sa članovima ŽPV i ŽEV.

17.00   Susret sa svim roditeljima djece osnovnoškolske dobi (a na osobit način su pozvani sudjelovati roditelji ovogodišnjih prvopričesnika i krizmanika).

18.00  Euharistijsko slavlje.

19.00  Susret s ministrantima, čitačima i pjevačima.

19.30   Završni razgovor Vizitatora sa Župnikom.

20.00   Mala okrjepa i odlazak Vizitatora.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.