Obavijesti i misne nakane

od 3. do 10. siječnja 2021. g.

II. NEDJELJA PO BOŽIĆU (3. siječnja 2021. g.)

9:00  Za župljane (Pro populo)

10:30  Za zdravlje obitelji

18:00 † Ignjo Vujnovac

Ponedjeljak, 4. siječnja 2020.g.

18:00 † Elizabeta i Ivan Kardoš

Utorak, 5. siječnja 2020.g.

18:00 †† Petar, Mara, Marijan i Mara

Srijeda, 6. siječnja 2020. g. BOGOJAVLJENJE – TRI KRALJA

9:00 † Gavran

10:30 † Na nakanu ob. Marinović

18:00 †† Luka i Jela Garić

Četvrtak, 7. siječnja 2020.g.

18:00 †† Petar i Ana Modrić

Petak, 8. siječnja 2021. g. Nadbiskupijski dan molitve i pokore (pandemija)

17:30 Molitva i pokora za prestanak pandemije.

18:00 † Mara Tot

Subota, 9. siječnja 2020. g.

07:30 † Za zdravlje ob. Garić

NEDJELJA KRŠTENJA GOSPODINOVA 10. siječnja 2021. g.

9:00 Za župljane (Pro populo)

10:30 Na nakanu ob. Kovač

(12:00 Krštenje Davida Kaurina)

18:00 † Marija Tot

ŽUPNE  OBAVIJESTI (za tjedan koji slijedi)

Župnik p. Stjepan Šuflaj je, od početka ove godine, na godišnjem odmoru i oporavku. Za vrijeme njegove odsutnosti, župom će upravljati privremeni upravitelj, p. Siniša Štambuk SJ.

Danas, 3., kao i sljedeće nedjelje, 10. siječnja 2021. g. – sukladno dopisu nadbiskupa, mons. Đure Hranića – prikuplja se posebna novčana pomoć koja će biti uplaćena za potrebe stradalih u potresu, u Sisačkoj biskupiji. Novčana će se pomoć za stradale prikupljati tijekom čitavoga tjedna i vikenda, zaključno s 10. siječnja ove godine, izvan misnih slavlja, kao zasebna aktivnost (dakle, to nije uobičajeno skupljanje milostinje!). Župljani se mogu samoinicijativno organizirati u prikupljanju novčane pomoći, koja će se onda uplatiti za nabavu građevinskog materijala za brzo saniranje objekata koji nisu za rušenje.

Pomoć u hrani, odjeći, higijenskim potrepštinama i sl. se neće prikupljati jer su te potrebe već zadovoljene iz državnih rezervi i organiziranih županijskih donacija (ali ni nema adekvatnog prostora za prikupljanje te vrste pomoći)…

Isto tako, pojedini vjernici i župe mogu preko Caritasa Đakovačko-osječke nadbiskupije, svoje raspoložive stambene kapacitete ponuditi za prihvat stanovnika pogođenih potresom.

Petak, 8. siječnja (Gospa od brze pomoći), u našoj Nadbiskupiji je proglašen Nadbiskupijski dan molitve i pokore za prestanak pandemije. Pola sata prije početka Svete mise, u 17:30 sati, organizirat ćemo prikladanu molitvu i klanjanje za prestanak pandemije.

Od tiska možete nabaviti najnoviji br. Glasa Koncila i Glasnika Srca Isusova i Marijina, a još je uvijek moguće nabaviti i katolički zidni kalendar.