Župne obavijesti

ŽUPNE OBAVIJESTI
(za tjedan od 18. do 25. 4. 2021.)

Ned. 18. 4. – TREĆA VAZMENA NEDJELJA
9:00 Pro populo
10:30 Za zdravlje
18:00 Za zdravlje Đurđice Oršolić (pl.)

Pon. 19. 4. – Ponedjeljak Trećeg vazmenog tjedna
18:00 Za zdravlje Đurđice Oršolić (pl.)

Ut. 20. 4. – Utorak Trećeg vazmenog tjedna
18:00 Za zdravlje Đurđice Oršolić (pl.)

Sr. 21. 4. – Srijeda Trećeg vazmenog tjedna
18:00 Za zdravlje (pl.)

Čet. 22. 4. – Četvrtak Trećeg vazmenog tjedna
18:00 † Tomislav Cvenić

Pet. 23. 4. – Petak Trećeg vazmenog tjedna
18:00 † Đuro Prašnički

Sub. 24. 4. – Subota Trećeg vazmenog tjedna
7:30 _______________________________

Ned. 25. 4. – ČETVRTA VAZMENA NEDJELJA
9:00 Pro populo
10:30 ______________________________
18:00 † Marko Kaurin (pl.)


16
Ž U P N I O G L A S I
(od 18. do 25. 4. 2021.)

[PORUKA NADBISKUPA MONS. ĐURE HRANIĆA VJERNICIMA]
[OBITELJSKA SLAVLJA SVETE KRIZME I PRVE PRIČESTI]
(Pročitati javno u crkvi u nekoliko navrata)

„Draga braćo i sestre, najusrdnije molim sve roditelje, krizmanike te sve vjernike da obiteljska slavlja vezana uz sakramentalna slavlja (krizmu, prvu pričest, krštenje) budu veoma skromna te ograničena na veoma uski krug obitelji i kumova.
U skladu sa smjernicama i odlukama Druge biskupijske sinode, sve vas molim da se ne upuštate u nepotrebne financijske troškove s većim brojem uzvanika, te da se trudite izbjeći sve ono što što nije u skladu sa sakramentalnim i crkvenim slavljem.
Kumove istodobno molim da se ne upuštaju u suvišne troškove, niti u kupovinu neprimjerenih darova. Kumčetu se uz sakramente ne poklanja skupi dar, nego neka uspomena koja podsjeća na primljeni sakrament (Biblija, križ, nabožni predmet ili prikladna knjiga).
Roditelje molim da navedeno poštuju osobito ove godine, zbog ozbiljne epidemiološke situacije te da prilikom krizme, prve pričesti i krštenja, na objed ne pozivaju nikoga od rodbine i prijatelja, osim krizmanoga kuma ili kume. Obiteljski objed neka se organizira isključivo u vlastitom domu.
Usrdno Vas molim kako ne biste suprotnim postupkom, navukli odium javnosti na sebe, na Crkvu i na sakramentalna slavlja.

Svima unaprijed zahvaljujem za razumijevanje i suradnju.“

Đuro Hranić, nadbiskup

Zahvaljujemo našim vjernim čistačicama, našem zboru, čitačima, ministrantima i drugima koji se brinu za dostojanstveno slavljenje svetih otajstava u našoj crkvi.

Od vjerskoga tiska imamo novi br. Glasa Koncila.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.