Župne obavijesti

(za tjedan od 16. do 23. 5. 2021.)

Ned. 16. 5. – SEDMA VAZMENA NEDJELJA
9:00 Pro populo
10:30 ____
18:00 Za zdravlje

Pon. 17. 5. – Svagdan
18:00 Na nakanu ob. Juriša

Ut. 18. 5. – Svagdan
18:00 ____

Sr. 19. 5. – Svagdan
18:00 Za zagovor sv. Josipa

Čet. 20. 5. – Svagdan
18:00 ____

Pet. 21. 5. – Svagdan
18:00 ____

Sub. 22. 5. – Sv. Rita iz Cascia
7:30 ____
10:30 MISA KRIZME – Podjela sakramenta Krizme
(crkva rezervirana za krizmanike i njihove obitelji!)

Ned. 23. 5. – DUHOVI – NEDJELJA PEDESETNICE
9:00 Pro populo
10:30 ____
18:00 ____

_______________________________________________________

ŽUPNI OGLASI
(za tjedan od 16. do 23. 5. 2021.)

Prošloga četvrtka, dekan vlč. Ivica Rebić je – nakon provjere znanja naših krizmanikâ – koju je obavio u ime nadbiskupa Hranića, otišao zadovoljan. Čestitamo našim krizmanicima…!

U srijedu započinje dvodnevna Duhovna obnova za krizmanike i njihove roditelje (srijeda i četvrtak), koju će predvoditi p. Hrvoje Juko. Molim krizmanike i krizmanike da sa svojim roditeljima dođu na duhovnu obnovu, jer se ona organizira za vas i njih, kako bi se što bolje pripravili za primanje dara Duha Svetoga.

U četvrtak Družba Isusova, diljem svijeta slavi otvorenje Ignacijeve godine. Slavi se 500 g. od obraćenja sv. Ignacija, našeg osnivača. Svečano otvorenje, za našu Hrvatsku provinciju, bit će upriličeno na Jordanovcu (crkva Bezgrješnog Srca Marijna), u Zagrebu, s početkom u 18:30, svetom Misom koju će predslaviti papinski nuncij u RH, mons. Giorgio Lingua. Osječki isusovci će Ignacijevu godinu otvoriti, u isto vrijeme, sv. Misom u kapelici Srca Isusova u Stepinčevoj 27, koju će predslaviti p. Ivan Ike Mandurić.

U petak, kao završnica duhovne obnove, od 16-18 sati bit će ispovijed za naše krizmanike/nice, za njihove roditelje i kumove.

U subotu, 22. svibnja, kako smo već prije najavili, u našoj župi slavimo podjelu sakramenta sv. Krizme, s početkom u 10:30. Misu će predslaviti o. nadbiskup, mons. Đuro Hranić. Zbog epidemioloških mjera, misa je rezervirana isključivo za Krizmanike, njihove roditelje i kumove te pjevače i fotografa. Molimo još jednom da poštujemo molbu našega Nadbiskupa i na sv. Misu dođu samo krizmanici, njihovi roditelji i kumovi (pjevači i fotograf).

Zahvaljujemo našim čistačicama, ministrantima, pjevačima, čitačima, za nesebično zalaganje i pomaganje u našoj crkvi…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.