Župne obavijesti

ŽUPNE OBAVIJESTI
(za tjedan od 16. do 23. 5. 2021.)

Ned. 30. 5. – PRESVETO TROJSTVO – svetkovina
9:00 Pro populo
10:30 Za zdravlje (Mija Jahić ž.) (pl.)
18:00 + Blaža, + Franjka i + Josip Šarčević (pl.)

Pon. 31. 5. – Pohod Bl. Dj. Marije Elizabeti – blagdan
18:00 + Vinko Božić (pl.)

Ut. 1. 6. – Sv. Justin ranokršćanski filozof i mučenik – spomendan
18:00 + Mara Jukić (pl.)

Sr. 2. 6. – Svagdan
18:00 Za zagovor sv. Josipa (pl.)

Čet. 3. 6. – TIJELOVO – Svetkovina Presv. Tijela i Krvi Kristove – Zapovijedani blagdan i državni praznik
9:00 Pro populo – Nakon Mise: Tjelovska procesija!
18:00 ____

Pet. 4. 6. – Svagdan
18:00 + Stipan Radoš (pl.)

Sub. 5. 6. – Sv. Bonifacije b. m. – spomendan
7:30 ++ iz obitelji Božić (pl.) – ne u 18:00 !!!

Ned. 6. 6. – DESETA NED. KROZ GODINU
9:00 + Domin i + Anđa Stanušić (pl.)
10:30 Pro populo
18:00 + Emil, + Ruzalija i + Mirjana Dujmović

22
ŽUPNI OGLASI
(za tjedan od 30. 5. do 6. 6. 2021.)

U četvrtak na svetkovinu TIJELOVA – nakon mise u 9:00 imat ćemo TJELOVSKU PROCESIJU kroz naselje Brijest. Za to je potrebno opremiti 4 oltara (Sve obitelji koje će opremiti četiri oltara za procesiju, su već dogovorene!). Tijekom procesije očekujemo odgovorno ponašanje, uz poštovanje epidemioloških mjera.

NEDJELJNA MISA u 10:30 – koja je prošle jeseni uvedena zbog covid-pandemije – služit će se još samo dvije nedjelje – 6. i 13. lipnja. Od 20. lipnja vraćamo se na priješnji raspored misa – dakle samo u 9:00 i 18:00.

BLAGOSLOV OBITELJI I NJIHOVIH STANOVA, koji je započeo početkom ove godine, još nije dovršen, naime, neke obitelji su ga iz opravdanih razloga odgodile. Prema naputku nadbiskupa mons. Hranića trebalo bi ga obaviti do kraja lipnja. Stoga molimo one koji ovo slušaju, a nisu još pozvali svećenika radi blagoslova, da to učine sada. Možete o tome obavijestiti i susjede za koje znate da su odgodili blagoslov. Pozivamo i ministrante da nam pomognu te, prema postojećem popisu, malo pročešljamo naše naselje.

Na kraju, velika hvala svima vama koji se trudite da nam crkva bude uredna i liturgijska slavlja lijepa i svečana, a posebno onima koji su nam ovogodišnju krizmu učinili osobito lijepom i svečanom. Kako zahvaliti nadbiskupu mons. Hraniću?! Vidi paradoks: Isprva, upućeni slaviti krizmu svoje djece negdje drugdje – a na kraju… sve se okrenulo: „Mnogi prvi bit će posljednji, a posljednji prvi.“ Već se razgledavaju i fotografije… Mnogi se dive i ponose! Dragi krizmanici, budite lijepi i pobuđujte divljenje ne samo na fotografiji, nego i u životu, na svakome mjestu… Učinite svoje obitelji i Crkvu i društvo mladima, lijepima i ponosnima…! Svjedoci se ne skrivaju…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.