ŽUPNE OBAVIJESTI I MISNE NAKANE (10. – 17. 1. 2021. g.)

NEDJELJA KRŠTENJA GOSPODINOVA, 10. siječnja 2021. g.
9:00 †† Stjepan i Jelena Bùk
10:30 Na nakanu ob. Kovač
(12:00 Krštenje Davida Kaurina)
18:00 † Marija Tot

Ponedjeljak, 11. siječnja 2021. g.
18:00 †† Petar, Antun i Marijan Brkić

Utorak, 12. siječnja 2021. g.
18:00 †† Mato, Juro i Mara Sedić

Srijeda, 13. siječnja 2021. g.
18:00 † Tomislav Cvenić, sveć.

Četvrtak, 14. siječnja 2021. g.
18:00 † Jozo Bičvić i za sve pokk. iz obb. Bičvić i Antolović

Petak, 15. siječnja 2021. g.
18:00 Na nakanu.

Subota, 16. siječnja 2021.
7:30 Na nakanu.

NEDJELJA, 17. siječnja – Druga nedjelja kroz godinu (NKG)
9:00 Na čast Sv. Obitelji, za unuka Borisa Jukića
10:30 Za ob. Josipović
18:00 †† Ivo (m), Ivka (ž) i Marijo (m).

ŽUPNE OBAVIJESTI (za tjedan koji slijedi)

Od ponedjeljka (11. siječnja) započinje liturgijsko „Vrijeme kroz godinu“ (prvi dio) i traje do Čiste srijede (17. veljače) odn. do početka Korizme.

Prikupljanjem financijske pomoći za Sisačku biskupiju, tijekom ovoga tjedna, uspjeli smo prikupiti oko 3000 Kn. Ukoliko su se neki od vas, župljana, zasebno angažirali u prikupljanju tih sredstava (ŽEV), prikupljeni iznos mogu donijeti u župni ured, pa ćemo novac, jedan od slj. dana, uplatiti na žiro račun nadbiskupijskoga Caritasa.
Napominjem da se spomenuta sredstva prikupljaju još danas, pa ukoliko netko nije dao svoj prilog, a želi, može ga dati na jednoj od današnjih misa ili ga donijeti u župni ured. Zahvaljujemo svima onima koji su svojim odricanjem, u okviru svojih mogućnosti, donirali potrebna sredstva za potresom pogođene obitelji sisačke biskupije.

Zahvaljujemo i svima koji su se svojim sudjelovanjem odazvali na molitvu i klanjanje povodom Nadbiskupijskoga dan molitve i pokore za prestanak pandemije te i na duhovan način sudjelovali u aktivnostima župe.

Također zahvaljujemo i svima onima koji se angažiraju u radu i pomaganju u našoj crkvi (čišćenje, pjevanje, organizacija i pripomoć bilo koje vrste).

Od vjerskoga tiska izašli su Glas Koncila i Glasnik SIiM.

Obavijesti i misne nakane

od 3. do 10. siječnja 2021. g.

II. NEDJELJA PO BOŽIĆU (3. siječnja 2021. g.)

9:00  Za župljane (Pro populo)

10:30  Za zdravlje obitelji

18:00 † Ignjo Vujnovac

Ponedjeljak, 4. siječnja 2020.g.

18:00 † Elizabeta i Ivan Kardoš

Utorak, 5. siječnja 2020.g.

18:00 †† Petar, Mara, Marijan i Mara

Srijeda, 6. siječnja 2020. g. BOGOJAVLJENJE – TRI KRALJA

9:00 † Gavran

10:30 † Na nakanu ob. Marinović

18:00 †† Luka i Jela Garić

Četvrtak, 7. siječnja 2020.g.

18:00 †† Petar i Ana Modrić

Petak, 8. siječnja 2021. g. Nadbiskupijski dan molitve i pokore (pandemija)

17:30 Molitva i pokora za prestanak pandemije.

18:00 † Mara Tot

Subota, 9. siječnja 2020. g.

07:30 † Za zdravlje ob. Garić

NEDJELJA KRŠTENJA GOSPODINOVA 10. siječnja 2021. g.

9:00 Za župljane (Pro populo)

10:30 Na nakanu ob. Kovač

(12:00 Krštenje Davida Kaurina)

18:00 † Marija Tot

ŽUPNE  OBAVIJESTI (za tjedan koji slijedi)

Župnik p. Stjepan Šuflaj je, od početka ove godine, na godišnjem odmoru i oporavku. Za vrijeme njegove odsutnosti, župom će upravljati privremeni upravitelj, p. Siniša Štambuk SJ.

Danas, 3., kao i sljedeće nedjelje, 10. siječnja 2021. g. – sukladno dopisu nadbiskupa, mons. Đure Hranića – prikuplja se posebna novčana pomoć koja će biti uplaćena za potrebe stradalih u potresu, u Sisačkoj biskupiji. Novčana će se pomoć za stradale prikupljati tijekom čitavoga tjedna i vikenda, zaključno s 10. siječnja ove godine, izvan misnih slavlja, kao zasebna aktivnost (dakle, to nije uobičajeno skupljanje milostinje!). Župljani se mogu samoinicijativno organizirati u prikupljanju novčane pomoći, koja će se onda uplatiti za nabavu građevinskog materijala za brzo saniranje objekata koji nisu za rušenje.

Pomoć u hrani, odjeći, higijenskim potrepštinama i sl. se neće prikupljati jer su te potrebe već zadovoljene iz državnih rezervi i organiziranih županijskih donacija (ali ni nema adekvatnog prostora za prikupljanje te vrste pomoći)…

Isto tako, pojedini vjernici i župe mogu preko Caritasa Đakovačko-osječke nadbiskupije, svoje raspoložive stambene kapacitete ponuditi za prihvat stanovnika pogođenih potresom.

Petak, 8. siječnja (Gospa od brze pomoći), u našoj Nadbiskupiji je proglašen Nadbiskupijski dan molitve i pokore za prestanak pandemije. Pola sata prije početka Svete mise, u 17:30 sati, organizirat ćemo prikladanu molitvu i klanjanje za prestanak pandemije.

Od tiska možete nabaviti najnoviji br. Glasa Koncila i Glasnika Srca Isusova i Marijina, a još je uvijek moguće nabaviti i katolički zidni kalendar.