ŽUPNE OBAVIJESTI

1. 7. – 1. 8. 2021.

Ned. 25. 7. – 17. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Jakov, ap.
SVJETSKI DAN DJEDOVA, BAKA I STARIJIH OSOBA
8:00 Pro populo
19:00 † Stjepan Majdenić

Pon. 26. 7. – Sv. Joakim i Ana, roditelji BDM – spomendan
19:00 Na nakanu (pl.)

Ut. 27. 7. – Sv. Klement Ohridski, Gorazd i dr. – spomendan na volju
19:00 † Ivan Kardoš (pl.)

Sr. 28. 7. – svagdan
19:00 †† Hrvoje i Franjo Mandić

Čet. 29. 7. – Sv. Marta, Marija i Lazar – spomendan
19:00 † Stjepan Šolja (pl.)

Pet. 30. 7. – Sv. Petar Krizolog, biskup i naučitelj – svagdan
19:00 Za oslobođenje i ozdravljenje (pl.)

Sub. 31. 7. – Sv. Ignacije Lojolski, utemeljitelj Družbe Isusove – spomendan
7:30 Za oslobođenje i ozdravljenje (pl.)

Ned. 1. 8. – 18. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Alfonz Marija de Liguori
8:00 Pro populo
19:00 † Marija Dubrović (pl.)

1. 7. – 1. 8. 2021.

Povodom prvog Svjetskoga dana djedovâ i bakâ, Apostolska pokorničarna objavila je 13. svibnja 2021. Dekret kojim se dodjeljuje Potpuni oprost

• Starije osobe mogu dobiti oprost sudjelovanjem na nekoj od svetih misâ povodom Svjetskoga dana.
• S obzirom na činjenicu da neke starije osobe ne mogu osobno nazočiti misi iz zdravstvenih razlogâ, oprost se proširuje i na one koje u misnom slavlju sudjeluju posredstvom televizije, radija ili interneta.
• Oprost se daje i svima onima koji na Svjetski dan posjete stariju, usamljenu osobu.

Naš župnik, p. Štambuk, će od sutra biti na godišnjem odmoru i vraća se uoči svetkovine Velike Gospe. U vrijeme njegove odsutnosti na raspolaganju će vam biti pp. Božinović i Belak.

PREPORUČUJEMO nove brojeve Glasa koncila, Glasnika Srca Isusova i Marijina i, dakako, naš lokalni list OKNO.

Zahvaljujemo vam svima za nesebično nastojanje oko života u našoj župnoj zajednici: našim čistačicama, domaćicama, pjevačima, čitačima, ministrantima i svima koji na bilo koji način doprinosite našem zajedništvu.